Серед іншого, йдеться про введення до Кримінального кодексу нового складу злочину : "перешкода законної діяльності Збройних Сил України і інших військових формувань в особливий період". Варто відмітити, що при цьому законодавці не конкретизували, перешкода якої саме діяльності спричиняє за собою кримінальну відповідальність. Отже, теоретично ризик підпасти під санкцію у вигляді позбавлення волі на термін від 5 до 8 років є і за перешкоду господарської діяльності частин Збройних Сил (приміром, за спробу накласти в порядку забезпечення позову арешт на засоби військової частини, які вона заборговувала за господарським договором). Але необхідно звернути увагу на те, що кримінальна відповідальність передбачена лише за дії в особливий період (тобто після оголошення мобілізації, у тому числі частковою, а також у разі введення воєнного стану).
Також істотно збільшені розміри санкцій за дії з метою зміни меж території або державного кордону, публічні заклики до таких дій або поширення матеріалів з такими закликами. Для ряду злочинів (шпигунство, диверсія, державна зрада) підвищений мінімальний розмір санкцій.
Такі нововведення передбачені первинним текстом законопроекту N 4524-1, проте не можна виключити, що при розгляді в нього були внесені деякі зміни.
Всеукраїнська мережа ЛІГА:ЗАКОН
www.ligazakon.ua
Верховна Рада посилила кримінальну відповідальність за сепаратизм
(Новини, Видання "ВЕДОМОСТИ юриста", від 09.04.2014, "Верховна Рада посилила кримінальну відповідальність за сепаратизм")