flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Херсонський міський суд Херсонської області

Вихідних днів в Україні може значно поменшати

29 квітня 2014, 13:01

На сьогоднішній день, згідно КЗпП, якщо офіційне свято випадає на суботу або неділю, то найближчий понеділок автоматично стає вихідним днем. Так от: вихідні понеділки можуть забрати.

Відповідний проект Закону «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо раціонального використання робочого часу» за №4777 зареєстрував у парламенті народний депутат Юрій Вознюк.

Він пропонує вилучити зі ст.67 Кодексу законів про працю норму про те, що у разі, коли святковий або неробочий день (стаття 73) збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого. Єдиним святом, коли людям можна буде відпочити в понеділок нардеп пропонує залишити Великдень.

Також згідно з документом пропонується скасувати святкування 1 і 2 травня - Дня міжнародної солідарності трудящих.

На думку автора законодавчої ініціативи, «перенесення вихідного дня – дня відпочинку у тому випадку, коли на нього припадає святковий або не робочий день, є недоцільним, призводить до втрати робочого часу, що є не раціональним. Не сприяє раціональному використанню робочого часу й святкування 1 та 2 травня».

Нагадаємо, за загальним правилом, враховуючи положення статті 73 Кодексу законів про працю України, на підприємствах, в установах, організаціях робота не проводиться у такі святкові дні і дні релігійних свят:

1 січня - Новий рік;

7 січня - Різдво Христове;

8 березня - Міжнародний жіночий день;

Пасха;

1 і 2 травня - День міжнародної солідарності трудящих;

9 травня - День Перемоги;

Трійця;

28 червня - День Конституції України; 

24 серпня - День незалежності України.

 

Докладніше про перенесення робочих і вихідних днів у 2014 році можна дізнатися тут.

 

Закон і Бізнес