Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ розглянувши звернення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо забезпечення реалізації положень Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» зазначає, що з метою забезпечення належного використання встановлених законодавством заходів запобігання та протидії дискримінації суддя, за наявності ознак обмеження особи у визнанні, реалізації або користуванні її правами і свободами в будь-якій формі, що охоплюються поняттям «дискримінація», закріпленим у п. 2 ч.1 ст.1 ЗУ «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», доцільно реалізувати повноваження зі звернення до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини для отримання висновку на підставі ч.3 ст.45 ЦПК.
Повноваження суду щодо звернення до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини для отримання висновку у справах про дискримінацію може бути реалізоване як з ініціативи суду, так і за клопотанням сторони у справі.
Також ЗУ «Про судовий збір» встановлено, що від сплати судового збору звільняються позивачі за подання позовів щодо спорів, пов’язаних з дискримінацією. Відповідно до положення п.6 постанови Пленуму ВССУ № 10 від 17.10.2014 р. «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» позивачі, які звільнення від сплати судового збору при пред’явленні окремих позовів, і деяких категорії осіб незалежно від виду позову звільняються від сплати судового збору не лише при пред’явленні позову, а й при поданні апеляційних чи касаційних скарг, заяв про перегляд судових рішень у зв’язку з ново виявленими обставинами та Верховним судом України.
Джерело:офіційний сайт ВССУ - http://sc.gov.ua