Американські астрономи за допомогою космічного телескопа "Kepler" виявили дві планети, що знаходяться на рекордно маленькій відстані один від одного. За словами вчених, між цими небесними тілами - невеликим кам'янистим суперземлі Kepler-36b і гігантським газовим гарячим Нептуном Kepler-36c - всього 1,9 млн. км., - передає ІТАР-ТАРС.
Kepler-36b і Kepler-36c обертаються навколо зірки, яка знаходиться приблизно в 1,2 тис. світлових років від Землі. На думку дослідників, вона, ймовірно, схожа на Сонце, але старша за нього на кілька мільярдів років. Kepler-36b, розмір якої в півтора рази перевищує Землю, облітає зірку приблизно за два тижні на відстані менше 18 млн. км. Kepler-36c - за 16 днів на відстані в 19 млн. км. Приблизно кожні 97 днів планети максимально наближаються один до одного.
"Це дуже незвичайна система: орбіти двох планет знаходяться дуже близько один до одного, проте самі ці планети зовсім несхожі", - відзначає Джош Картер, вчений з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики, який відкрив Kepler-36b.