flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Херсонський міський суд Херсонської області

Президент підписав Закон про національну поліцію

06 серпня 2015, 14:23

 

Закон № 580-VІІІ від 02 липня 2015 року складається із 11 розділів та визначає правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України.

 

Зокрема, встановлюється, що завданнями поліції є надання поліцейських послуг у сферах:

 

1) забезпечення публічної безпеки і порядку;

 

2) охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави;

 

3) протидії злочинності;

 

4) надання в межах, визначених законом, послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або внаслідок надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги.

 

Систему поліції складають: центральний орган управління поліцією та територіальні органи поліції. У складі поліції функціонують:кримінальна поліція, патрульна поліція, органи досудового розслідування, поліція охорони, спеціальна поліція,поліція особливого призначення.

 

До приведення законодавства України у відповідність із цим Законом акти законодавства застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закон. А Кабмін повинен в місячний строк:

 

1) забезпечити створення центрального органу виконавчої влади поліції України та його територіальних органів;

 

2) забезпечити призначення керівників та заступників керівників поліції України та її територіальних органів.

 

З дня опублікування Закону всі працівники міліції (особи рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ), а також інші працівники Міністерства внутрішніх справ України, його територіальних органів, закладів та установ вважаються такими, що попереджені у визначеному порядку про можливе майбутнє звільнення через скорочення штатів.

 

Ті працівники міліції, які виявили бажання проходити службу в поліції, за умови відповідності вимогам до поліцейських, упродовж трьох місяців з дня опублікування цього Закону можуть бути прийняті на службу до поліції шляхом видання наказів про призначення за їх згодою чи проходження конкурсу на посади, що заміщуються поліцейськими, у будь-якому органі (закладі, установі) поліції.

 

До створення, укомплектування поліцейськими та забезпечення функціонування на всій території України патрульної поліції тимчасово, до 31 грудня 2016 року, дозволяється функціонування в складі поліції ДАІ та підрозділів громадської безпеки, на які покладаються обов’язки з охорони публічного порядку та забезпечення безпеки дорожнього руху в окремих регіонах та населених пунктах, де тимчасово відсутня патрульна поліція.

 

Зауважимо, підтримувати громадський порядок в суді, охороняти приміщення суду, органів суддівської системи та виконувати функції щодо державного захисту суддів, працівників суду здійснюватимуть підрозділи відомчої воєнізованої охорони Державної судової адміністрації.

 

Відповідно до норм Закону підрозділи відомчої воєнізованої охорони утворюються Державною судовою адміністрацією України за погодженням з Міністерством внутрішніх справ України, працівники яких під час виконання службових обов’язків мають право користуватися вогнепальною зброєю та спеціальними засобами в порядку і відповідно до вимог, визначених законом.

 

Державна судова адміністрація за погодженням з МВС затверджує положення про відомчу воєнізовану охорону та здійснює контроль за діяльністю її підрозділів.

 

Джерело: Закон і Бізнес - http://zib.com.ua/