Дана комісія займатиметься питаннями конкурсного відбору на посади держслужби категорії "А", в числі яких керівники апаратів КСУ, ВСУ та вищих спеціалізованих судів.
Відповідний порядок визначено постановою Кабміну від 20 квітня 2016 р. №314. Вона набирає чинності одночасно з Законом про державну службу, тобто вже з 1 травня.
Обрання представників громадських об’єднань, наукових установ, навчальних закладів та експертів
здійснюється шляхом рейтингового голосування на виборах кандидатів до складу Комісії. Кандидатуру подає відповідне об'єднання, установа тощо.
Для організації та проведення виборів не пізніше ніж за 60 календарних днів до їх проведення наказом Голови Нацдержслужби утворюється організаційний комітет. До складу оргкомітету входять три представники Нацдержслужби та чотири представники від громадських об’єднань, наукових установ і навчальних закладів.
Громадські об'єднання допускуються до висування кандидатур в Комісію за умови наявності статусу юрособи, провадження статутної діяльності, пов'язаної із сферою розвитку держслужби тощо. Окремо документом визначено перелік документів, які об'єднання, наукові установи та навчальні заклади повинні подати в Нацдержслужбу.
Нацдержслужба оприлюднює перелік громадських об’єднань, наукових установ і навчальних закладів, які подали заяви, і перелік тих, що відповідають встановленим цим порядком вимогам і отримали допуск до висування кандидата.
Громадське об’єднання, наукова установа або навчальний заклад, що отримали допуск, можуть запропонувати до складу комісії не більше одного кандидата незалежно від своєї організаційної структури та наявності місцевих осередків. Подані кандидатури відкликанню або заміні не підлягають.
За результатами перевірки Нацдержслужба оприлюднює список кандидатів до складу Комісії із зазначенням прізвища, ім’я, по батькові кандидата, його місця роботи та посади, найменування громадського об’єднання, наукової установи або навчального закладу, яким подано його кандидатуру до складу Комісії.
Зауважимо, кандидат до складу Комісії повинен відповідати наступним вимогам:
1) наявність громадянства України;
2) наявність вищої освіти за освітнім ступенем магістра;
3) наявність загального стажу роботи не менше семи років;
4) наявність досвіду роботи на посадах державної служби та/або в органах місцевого самоврядування на посадах не нижче керівників структурних підрозділів та/або досвіду роботи на керівних посадах в організаціях, установах і на підприємствах незалежно від організаційно-правової форми та форми власності не менше трьох років та/або володіння фаховими знаннями у сфері державної служби, державного управління або управління людськими ресурсами;
5) володіння державною мовою;
6) здатність представляти інтереси суспільства та забезпечувати політично неупереджену та професійну роботу Комісії.
Нацдержслужба не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення виборів повідомляє кандидатам про дату, час та місце їх проведення і розміщує відповідне оголошення. Вибори є правоможними у разі участі не менше чотирьох кандидатів.
Рейтингове голосування на виборах кандидатів
здійснюється шляхом заповнення кандидатами бюлетенів для голосування.
У разі коли за результатами виборів не обрано жодного кандидата, проводяться повторні вибори, а у разі, коли обрано менше чотирьох кандидатів, — додаткові вибори.
Джерело: Закон і Бізнес - http://zib.com.ua/