Голова Верховного Суду України вважає, що помічникам суддів слід надати процесуального статусу з правом самостійно, від свого імені, перевіряти, приймати рішення про надання строку на усунення недоліків, визнавати неподаним та повертати відповідне звернення до суду.
Про це Ярослав Романюк сказав під час брифінгу у ВСУ, коментуючи питання стосовно інтерв'ю Міністра юстиції Павла Петренка РадіоСвобода в частині позбавлення помічників суддів статусу державного службовця.
Він пояснив: в інших європейських країнах покликання судді — здійснювати правосуддя, не виконувати технічні функції, не перевіряти, чи належно оформлена заява, чи в необхідній кількості примірників вона подана, чи на належний рахунок та чи в належному розмірі сплачено судовий збір.
Помічники суддів і так фактично виконують цю роботу. Тож пропозиція зводиться до того, щоб цим особам надати процесуального статусу з правом самостійно, від свого імені, приймати такі рішення: перевіряти, приймати рішення про надання строку на усунення недоліків, визнавати неподаним та повертати таке звернення. Якщо ж воно належно оформлено, тоді помічник передаватиме його судді для здійснення правосуддя.
За словами Я.Романюка, така організація роботи має кілька переваг. По-перше, це вивільнить час судді від зайвих зусиль на виконання чисто технічної функції, яку має забезпечувати апарат суду. Це відповідно має ефективно, позитивно відобразитися на якості правосуддя, оскільки в судді залишиться більше часу, щоб розібратися у справі, підготуватися до розгляду та постановити законне, справедливе рішення.
По-друге, це дисциплінуватиме помічників суддів, які більш відповідально ставитимуться до своєї роботи. Адже вони виноситимуть процесуальні документи від свого імені.
Джерело: Закон і Бізнес - http://zib.com.ua/