Для спрощення доступу до правової допомоги та правових послуг, в тому числі для соціально вразливих суспільних груп та інших осіб, будуть створені дистанційні та мобільні консультаційні пункти.
Дистанційні пункти діятимуть на постійній основі в приміщеннях органів державної влади, місцевого самоврядування, установ, організацій. Вони створюються для надання правової допомоги тим людям, які в силу різних причин не мають можливості звернутися безпосередньо до місцевого центру або бюро правової допомоги.
Мобільні консультаційні пункти мають бути створені для надання правової допомоги громадянам, які проживають в територіально віддалених населених пунктах чи перебувають в спеціалізованих установах (госпіталях, пансіонатах, інтернатах тощо.), Шляхом здійснення виїзних прийомів.
У дистанційних та мобільних консультаційних пунктах громадяни зможуть безкоштовно отримати консультації та роз'яснення з правових питань, а також вторинну правову допомогу.
Для організації роботи консультаційних пунктів буде залучено на громадських засадах адвокати, представники правозахисних організацій, юристи, представники держорганів, студенти юридичних факультетів, а також інші фахівці.
Порядок організації роботи дистанційних та мобільних консультаційних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги затверджено наказом Координаційного центру з надання правової допомоги від 31 березня 2017 року № 140.
Джерело: Юр ліга - http://jurliga.ligazakon.ua