flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Херсонський міський суд Херсонської області

Домашнім тиранам заборонять спілкуватися з сім'єю до суду

30 червня 2017, 10:49

Народний депутат Юрій Бублик пропонує удосконалити підхід до боротьби з насильством в сім'ях.

Зокрема, він пропонує видавати особі, яка вчинила насильство в сім'ї, та особі, потерпілому від нього, надзвичайний охоронний ордер. Ордер видаватиме дільничний під розписку за заявою особи, яка постраждала в разі відсутності в діянні складу злочину і тільки при наявності загрози потерпілому від агресора.

Домашньому тирану, який отримав охоронний ордер, буде заборонено:

- входити в свій будинок;

- контактувати з дружиною, дітьми, іншими потерпілими, які стали жертвами насильства в сім'ї;

- наближатися до потерпілим особам;

- намагатися налагодити спілкування з потерпілими, використовуючи мобільні та інші способи зв'язку.

Надзвичайний охоронний ордер буде діяти до розгляду справи в суді, а перевіряти дотримання його вимог буде дільничний раз в тиждень. За порушення вимог ордера буде встановлена ​​адміністративна відповідальність у вигляді громадських робіт від 30 до 40 годин або адміністративного арешту до 7 діб.

Законопроект № 6652 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії насильству в сім'ї» зареєстрований у Парламенті 23 червня 2017 року.

 

Джерело: Юр ліга - http://jurliga.ligazakon.ua

 

Відповідальність за умисне знищення або пошкодження майна пропонують посилити

Народний депутат Юрій Бублик пропонує посилити відповідальність за умисне знищення або пошкодження чужого майна, в тому числі об'єктів життєзабезпечення.

Законопроектом пропонується збільшити розмір штрафу за злочин, передбачений ст. 194 КК (умисне знищення або пошкодження чужого майна, що завдало майнової шкоди у великих розмірах). Так, гранична сума штрафу зросте з 50 НМДГ до 200 НМДГ. При цьому можливий термін обмеження та позбавлення волі, навпаки, стане менше - до 2 років замість 3 років.

Крім того, запропоновано доповнити статтю частиною, яка передбачає більш суворе покарання при повторному скоєнні даного злочину або його вчиненні групою осіб.

Також пропонується об'єднати статті 2701, 292 і 360 КК в одну статтю - 1941 КК, якою передбачатиметься відповідальність за умисне пошкодження об'єктів життєзабезпечення. Під об'єктами життєзабезпечення маються на увазі житловий і нежитловий фонди, об'єкти електроенергетики, електрозв'язку, теплопостачання, водопостачання і водовідведення, промислові трубопроводи.

При цьому для притягнення до відповідальності осіб, які пошкодили дані об'єкти, наявність значної майнової шкоди не буде обов'язковим. Буде досить, якщо такі пошкодження привели до тимчасового припинення отримання споживачами товарів і послуг, надання яких забезпечується за допомогою функціонування об'єктів життєзабезпечення.

Депутат пропонує притягувати до кримінальної відповідальності за ці злочини осіб з 14 років.

Законопроект № 6653 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за умисне знищення або пошкодження об'єкта життєзабезпечення» зареєстрований у Парламенті 23 червня 2017 року.

 

Джерело: Юр ліга - http://jurliga.ligazakon.ua