Співпраця з судами у питаннях захисту прав внутрішньо-переміщених осіб, проведення тренінгів, навчання, заходів щодо забезпечення якості та регулярного обміну інформації з метою справедливої та ефективної процедури визнання статусу біженця.
Це стало темою зустрічі із співробітниками Представництва УВКБ ООН в Україні у Вищому адміністративному суді. Її метою було обговорення Багаторічної стратегії УВКБ ООН із захисту та пошуку рішень із залученням партнерів на 2017 – 2020 роки.
«Ми звернулись до Вищого адміністративного суду України з метою довгострокової співпраці, а також з метою отримання рекомендацій, свого бачення та
можливо внесення деяких правок до проекту документу багаторічної стратегії захисту біженців, осіб без громадянства та ВПО», - пояснила заступник представника УВКБ ООН в Україні Ноель Калхун.
Документ містить в собі ідеї та рекомендації, отримані від партнерів під час консультації, проведеної у березні 2017 р., а також від біженців, шукачів притулку та внутрішньо переміщених осіб під час колективної оцінки, і рекомендації з проекту доповіді за результатами зовнішньої оцінки діяльності УВКБ ООН в Україні.
Одним із напрямів Стратегії є співпраця з судовою системою у питаннях захисту прав ВПО, в тому числі шляхом навчання та підтримки стратегічно важливих судових процесів, а також зміцнення потенціалу Державної міграційної служби України та судової системи шляхом проведення тренінгів, навчання, заходів щодо підвищення якості та регулярного обміну інформації з метою забезпечення справедливої та ефективної процедури визнання статусу біженця.
Під час обговорення в.о. голови ВАСУ Михайло Смокович висловив готовність до співпраці, адже суд з часу свого створення завжди приділяв значну увагу питанням захисту прав біженців, а зараз – і питанням захисту прав переселенців. Він звернув увагу на ряд проблем, з якими зіштовхуються біженці та внутрішньо переміщені особи та наголосив на необхідності посилення їх виборчих прав. В країнах Західної Європи є стандартом надання іноземцям, інтегрованим у місцеву громаду, прав брати участь у місцевих виборах, тоді як в Україні її власні громадяни наразі зіштовхуються із певними труднощами.
Наприкінці зустрічі М.Смокович запевнив представників УВКБ ООН, що адміністративні суди України співпрацюватимуть з ними і надалі.
Джерело: Закон і Бізнес - http://zib.com.ua