flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Херсонський міський суд Херсонської області

Зі свята — на іспит

14 серпня 2013, 10:11

Через місяць претендентам на мантії вручать свідоцтва Національної школи суддів про успішне проходження спеціальної підготовки. Хто ці щасливчики, яким відкриється шлях до наступного етапу добору — кваліфікаційного іспиту, поки що залишається таємницею. Їхні прізвища назвуть лише 22 серпня.

Як претенденти навчалися

Нарешті кандидати в судді, які проходили спецпідготовку, можуть відпочити: навчання закінчилося й останні екзамени складені. Але релаксуватимуть претенденти недовго, адже вже 9 вересня на них чекає тестування — перший етап кваліфіспиту.

Поки Вища кваліфікаційна комісія суддів та НШС оцінюють результати спецпідготовки, згадаємо, як вона проходила й граніт яких наук гризли кандидати.

Так, у грудні минулого року за результатами анонімного тестування для визначення рівня теоретичних знань у галузі права ВККС відібрала 632 претенденти, яких направили на навчання до НШС. Двоє з них відмовилися від спецпідготовки.

Навчання розпочалося 4 лютого. Протягом 6 місяців слухачі опановували три блоки дисциплін: «Судоустрій України. Етика та деонтологія судді», «Розгляд справ у судах першої інстанції (місцевих судах)», «Суддівські навички». Також претенденти писали тести, виконували практичні завдання та проходили стажування. Під час останнього потенційні володарі мантій мали ознайомитися з документами, які регулюють внутрішню діяльність суду.

Також їм розкривали таємниці суддівської кухні: розповідали, як позовні заяви надходять до суду, автоматично розподіляються між законниками; як обліковуються та зберігаються речові докази; як розглянуті справи повертаються до канцелярії тощо.

Під час стажування кандидати повинні були виробити та розвинути вміння й навички, необхідні для підтримання авторитету судової влади; вивчити правила належної поведінки судді й навчитися ними керуватися.

До речі, від стажистів вимагалося бути присутніми під час спілкування володарів мантій з працівниками апарату, у судових засіданнях, з представниками ЗМІ тощо. Тобто претенденти не тільки освоювали ази суддівської професії, а й набували комунікативні навички.

 http://zib.com.ua